Sankt Georgen Hans Moser

Sankt Georgen Hans Moser

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Exclusive

St. Georgen, suché, 12,0% alk., vinařství Hans Moser

549 Kč s DPH

453,72 Kč

Skladové číslo: 87

Dostupnost: Není skladem (na dotaz)

Výrobce: Weingut Hans Moser

Tato odrůda je spolu s Tramínem jedním z "rodičů" vlajkové lodi Rakouska - veltlínského zeleného. Po staletí byla považována za ztracenou, až v 90. letech minulého století byl poslední keř - po cca 500 letech - znovuobjeven na svahu nad městečkem Sankt Georgen. Zde žije, působí a jedinečná vína vyrábí vinař Hans Moser, který byl vzhledem ke svým zkušenostem a erudici požádán rakouskými genetiky a enelogy o záchranu této odrůdy.

Výsledek snažení se po cca 25 letech dostavil v podobě tohoto vína. Kromě skutečnosti, že tato odrůda je jedinečná jako rarita sama o sobě, jde zároveň i o vynikající víno z hlediska konzumentských nároků. V barvě žluté s lehce zeleným nádechem, ve vůni i chuti kořeněné až pikantní. Víno je velmi komplexní, podle názoru vinařů z celého světa z prvních ochutnávek může dokonce soupeřit i se silnými burgundskými víny. Návaznost Veltlínského zeleného na tuto odrůdu je naprosto nezpochybnitelná - ale přitom si St. Georgener uchovává svoji vlastní jedinečnost. Ve vůni kromě pro Veltlín typických kořenitých, minerálních a pepřových tónů můžeme hledat i sladší vjem květu lípy, to samé v chuti. Úžasné víno.

A proč se jmenuje "Víno"? V současné době stále ještě probíhají veškeré kroky nutné k tomu, aby tato odrůda byla oficiálně zapsaná do katalogu rakouských vín. Do té doby musí být uváděno jako "Bílé víno" :-).

Zbytkový cukr: Suché
Odrůda: Blend
Oblast: Burgenland

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Nejprodávanější vína

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

Soukromí - potvrzení *

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

Je Vám 18 a více let?

Potvrďte prosím svůj věk.