Rakouská červená vína - krátké povídání

Přidáno: 3. 11. 2019 14:58:20 Počet shlédnutí: 1471

03 Listopad 2019

Rakouská červená vína - velké překvapení

Rakouská červená vína - krátké povídání

Přestože je Rakousko z velké části známé výrobou vynikajících bílých vín, více než třetina vinic této země - téměř 39 000 hektarů - je osázena červenými odrůdami. Pro výrobu jakostního vína je v Rakousku klasifikováno 14 odrůd červeného vína. Většina z toho množství náleží odrůdám původním, přizpůsobeným jak klimatu, tak půdě.

O kterých tedy vínech že to tady vlastně hovoříme? Jednoznačně jsou to odrůdy jako Blaufränkisch, Blauer PortugieserBlauburgunder či Zweigelt - vlajková loď rakouského vinařství v červených odrůdách - a St. (nebo Sankt) Laurent, stejně jako stále jemnější verze Pinot Noir, které si zaslouží vaši pozornost.

Rakouská červená vína jsou v současnosti neskutečně trendy. Perfektně se hodí se ke stále populárnější skupině lehčích červených vín, ktere lze úžasně párovat s jídlem a která zároveň nabízejí pevná, prokreslená těla, s texturami od hedvábně hladké po sametovou. Jejich síla je častěji vyjádřena spíše aromaticky než prostřednictvím asertivních taninů nebo příliš hutným až těžkým tělem, zatímco jemné kyselinky zdůrazňují každou nuanci ovoce a koření.

Ovšem i milovníkům právě takových těžších vín vychází rakouská produkce vstříc. Oblast Burgenlandu je dnes známa (kromě výroby vín tokajského typu) zejména právě díky produkci úžasných ušlechtilých červených vín, a to jak původních odrůd - Frankovky a Svatovavřinecké jsou spojeny zejména právě s tímto regionem - tak i mezinárodních odrůd jako je Cabernet Saugvinon či Merlot a jejich případnými blendy s místními odrůdami. Pokud si ktěmto faktům připočtete i skutečnost, že rakouští vinaři se rozhodně nebojí svá vína nechat zrát na bariku, a to i klidně delší dobu, je jasné, že rakouské červené má skutečně potenciál oslovit každého znalce vín či prostě každého, kdo hledá kvalitní červené víno.

Nejprodávanější vína

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

Soukromí - potvrzení *

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

Je Vám 18 a více let?

Potvrďte prosím svůj věk.