Rakouská červená vína - krátké povídání

Přidáno: 3. 11. 2019 14:58:20 Počet shlédnutí: 707

03 Listopad 2019

Rakouská červená vína - velké překvapení

Rakouská červená vína - krátké povídání

Přestože je Rakousko z velké části známé výrobou vynikajících bílých vín, více než třetina vinic této země - téměř 39 000 hektarů - je osázena červenými odrůdami. Pro výrobu jakostního vína je v Rakousku klasifikováno 14 odrůd červeného vína. Většina z toho množství náleží odrůdám původním, přizpůsobeným jak klimatu, tak půdě.

O kterých tedy vínech že to tady vlastně hovoříme? Jednoznačně jsou to odrůdy jako Blaufränkisch, Blauer PortugieserBlauburgunder či Zweigelt - vlajková loď rakouského vinařství v červených odrůdách - a St. (nebo Sankt) Laurent, stejně jako stále jemnější verze Pinot Noir, které si zaslouží vaši pozornost.

Rakouská červená vína jsou v současnosti neskutečně trendy. Perfektně se hodí se ke stále populárnější skupině lehčích červených vín, ktere lze úžasně párovat s jídlem a která zároveň nabízejí pevná, prokreslená těla, s texturami od hedvábně hladké po sametovou. Jejich síla je častěji vyjádřena spíše aromaticky než prostřednictvím asertivních taninů nebo příliš hutným až těžkým tělem, zatímco jemné kyselinky zdůrazňují každou nuanci ovoce a koření.

Ovšem i milovníkům právě takových těžších vín vychází rakouská produkce vstříc. Oblast Burgenlandu je dnes známa (kromě výroby vín tokajského typu) zejména právě díky produkci úžasných ušlechtilých červených vín, a to jak původních odrůd - Frankovky a Svatovavřinecké jsou spojeny zejména právě s tímto regionem - tak i mezinárodních odrůd jako je Cabernet Saugvinon či Merlot a jejich případnými blendy s místními odrůdami. Pokud si ktěmto faktům připočtete i skutečnost, že rakouští vinaři se rozhodně nebojí svá vína nechat zrát na bariku, a to i klidně delší dobu, je jasné, že rakouské červené má skutečně potenciál oslovit každého znalce vín či prostě každého, kdo hledá kvalitní červené víno.

Nejprodávanější vína

 • Frizzante Rosé Fegerl

  Frizzante Rose, růžové, suché, 11,5%, vinařství Fegerl

  189 Kč s DPH

  156,20 Kč

 • Zweigelt "Junge Bergen" Fegerl

  Zweigelt "Junge Bergen", suché, 13% alk., vinařství Fegerl

  229 Kč s DPH

  189,26 Kč

  269 Kč s DPH Sleva 40 Kč

 • Merlot Saubrunn Gmeinböck

  Merlot Saubrunn, suché, 13,5 % alk., vinařství Gmeinböck

  225 Kč s DPH

  185,95 Kč

 • Chardonnay Dworzak

  Chardonnay, polosuché, 13,5% alk., vinařství Dworzak

  169 Kč s DPH

  139,67 Kč

 • 48 Nord Gmeinböck

  48 NORD Grüner Veltliner, suché, 13 % alk., vinařství Gmeinböck

  179 Kč s DPH

  147,93 Kč

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

Soukromí - potvrzení *

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

Je Vám 18 a více let?

Potvrďte prosím svůj věk.