Oblast Burgenland


Vinařství Hans Moser, Eisenstadt, oblast Burgenland

Weingut Hans Moser, Burgenland

Vinařství známé již od roku 1648 obhospodařuje vinice na svazích pohoří Leitha u města Eisenstadt. Jeho filosofií je výroba vín s nezaměnitelným charakterem a typičností pro danou odrůdu rok co rok. K tomu využívá různou povahu půdy a mikroklima pohoří Leitha, které umožňuje růst bílých, červených a sladkých vín ve vysoké kvalitě. Důraz je zde kladen, stejně jako v celém regionu, na vína červená. Ta se zde zpracovávají a vyrábějí v několika kvalitativních - a cenových - řadách, přesně podle potřeb zákazníka.
A motto tohoto vinařství? "Produkce vína na pohoří Leitha je naší filozofií a živobytím po generace!"

Weingut Markus Schuller, Oggau, oblast Burgenland

Weingut Markus Schuller

Vinice tohoto rodinného vinařství se rozkládají u městečka Oggau, blízko jezera Neusiedlersee. Tento region vznikl snad jen proto, aby zde bylo dobré víno. Spousta slunce, nízké kopce, dostatek deště (ale ne příliš), ideální klimatický regulátor s názvem Neusiedlersee a různé druhy půd. Nejlepší věc na různých půdách je, že každá odrůda má své vlastní preference - a proto je možné révu pěstovat přesně tam, kde se cítí nejpohodlněji a nejlépe. Impresivní nabídku červených vín, typických pro Burgenland, doplňuje i několik výjimečně dobře zpracovaných odrůd bílých.

Artisan Wines, Halbturn, oblast Burgenland

Artisan Wines

Toto vinařství z oblasti Burgenland spravuje své vinice v okolí vinařské obce Halbturn, východně od Neziderského jezera, kousek od maďarských hranic. Ve výrobě vín se klade důraz jednak na vysoký podíl ruční práce jak na vinici, tak i při zpracování hroznů, druhak na snoubení moderních technologií s tradičními postupy. Nezastupitelnou roli ve výrobě zejména červených vín má i školení vín na dubových a akátových sudech. Výsledkem jsou úžasná, v případě bílých živá a šťavnatá, u červených odrůd zase voňavá a hebká vína za více než kokurenceschopné ceny.

Weingut Temer, Gols, oblast Burgenland
Vinařství Temer

Vinařství TEMER se nachází 55 km jihovýchodně od Vídně v srdci známé vinařské oblasti Neusiedlersee. Několikrát oceněný (Falstaff, Wein Prämierung atd.) rodinný podnik patří k nejlepším vinařstvím v Rakousku. S ohledem na přírodní procesy se vína typická pro tuto oblast vyrábějí s velkou vášní a inspirací.

Nejprodávanější vína

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

Je Vám 18 a více let?

Potvrďte prosím svůj věk.