Burgenland

Burgenland je nejvýznamnější vinařskou oblastí v Rakousku. Návštěvníci této malé spolkové země nemají šanci nic neochutnat, protože není snad jediná burgenlandská vesnice, kde by se nevyrábělo výborné víno.

Vinice ve středním Burgenlandu, v jižním Burgenlandu, kolem Neziderského jezera a na pahorkatině u Neziderského jezera zabírají kolem 15.000 hektarů ploch, na nichž se pěstuje vinná réva. Vynikající půdy, teplé panonské podnebí a Neziderské jezero jako zásobárna tepla a regulátor vzdušné vlhkosti představují téměř ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Na zdejších vápenitých půdách vznikají pikantní suchá bílá vína a v poslední době se tu rozvíjí výroba moderních červených vín. Mikroklimatické přednosti s regulačním vlivem jezera jsou pobídkou pro rozšiřující se výsadbu Frankovky a Zweigeltrebe. Kromě toho se tady vysazují i francouzské odrůdy Cabernet a Merlot vhodné ke kombinování s místními červenými víny. Při krásném podzimním počasí se dají každoročně očekávat plná a dlouhověká červená vína s ovocnou strukturou.

TOP vína našich vinařů

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info