Burgenland - vinařská oblast Rakouska

Burgenland je nejvýznamnější vinařskou oblastí v Rakousku. Návštěvníci této malé spolkové země nemají šanci nic neochutnat, protože není snad jediná burgenlandská vesnice, kde by se nevyrábělo výborné víno.

Burgenland

Vinice ve středním Burgenlandu, v jižním Burgenlandu, kolem Neziderského jezera a na pahorkatině u Neziderského jezera zabírají kolem 15.000 hektarů ploch, na nichž se pěstuje vinná réva. Vynikající půdy, teplé panonské podnebí a Neziderské jezero jako zásobárna tepla a regulátor vzdušné vlhkosti představují téměř ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Na zdejších vápenitých půdách vznikají pikantní suchá bílá vína a v poslední době se tu rozvíjí výroba moderních červených vín. Mikroklimatické přednosti s regulačním vlivem jezera jsou pobídkou pro rozšiřující se výsadbu Frankovky a Zweigeltrebe. Kromě toho se tady vysazují i francouzské odrůdy Cabernet a Merlot vhodné ke kombinování s místními červenými víny. Při krásném podzimním počasí se dají každoročně očekávat plná a dlouhověká červená vína s ovocnou strukturou.

Apelace DAC

Zvláštností tohoto vinařského regionu je, že kromě známých sladkých vín jsou zde i aromatická a extraktově bohatá červená vína a vynikající bílá vína. Zvláště Frankovku nebo blendy s účastí Frankovky lze nalézt v DAC oblastech Leithaberg DAC, Mittelburgenland DAC, Eisenberg DAC, Rosalia DAC a Rust. Zweigelt je však ve vinařské oblasti Neusiedlersee DAC a také v oblasti Rosalia. Bílá vína jsou převážně ve vinařské oblasti Leithaberg DAC.

Nejprodávanější vína

 • Frizzante Rosé Fegerl

  Frizzante Rose, růžové, suché, 11,5%, vinařství Fegerl

  189 Kč s DPH

  156,20 Kč

 • Zweigelt "Junge Bergen" Fegerl

  Zweigelt "Junge Bergen", suché, 13% alk., vinařství Fegerl

  229 Kč s DPH

  189,26 Kč

  269 Kč s DPH Sleva 40 Kč

 • Merlot Saubrunn Gmeinböck

  Merlot Saubrunn, suché, 13,5 % alk., vinařství Gmeinböck

  225 Kč s DPH

  185,95 Kč

 • Chardonnay Dworzak

  Chardonnay, polosuché, 13,5% alk., vinařství Dworzak

  169 Kč s DPH

  139,67 Kč

 • 48 Nord Gmeinböck

  48 NORD Grüner Veltliner, suché, 13 % alk., vinařství Gmeinböck

  179 Kč s DPH

  147,93 Kč

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

Soukromí - potvrzení *

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

Je Vám 18 a více let?

Potvrďte prosím svůj věk.