Burgenland - vinařská oblast Rakouska

Burgenland je nejvýznamnější vinařskou oblastí v Rakousku. Návštěvníci této malé spolkové země nemají šanci nic neochutnat, protože není snad jediná burgenlandská vesnice, kde by se nevyrábělo výborné víno.

Burgenland

Vinice ve středním Burgenlandu, v jižním Burgenlandu, kolem Neziderského jezera a na pahorkatině u Neziderského jezera zabírají kolem 15.000 hektarů ploch, na nichž se pěstuje vinná réva. Vynikající půdy, teplé panonské podnebí a Neziderské jezero jako zásobárna tepla a regulátor vzdušné vlhkosti představují téměř ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Na zdejších vápenitých půdách vznikají pikantní suchá bílá vína a v poslední době se tu rozvíjí výroba moderních červených vín. Mikroklimatické přednosti s regulačním vlivem jezera jsou pobídkou pro rozšiřující se výsadbu Frankovky a Zweigeltrebe. Kromě toho se tady vysazují i francouzské odrůdy Cabernet a Merlot vhodné ke kombinování s místními červenými víny. Při krásném podzimním počasí se dají každoročně očekávat plná a dlouhověká červená vína s ovocnou strukturou.

Apelace DAC

Zvláštností tohoto vinařského regionu je, že kromě známých sladkých vín jsou zde i aromatická a extraktově bohatá červená vína a vynikající bílá vína. Zvláště Frankovku nebo blendy s účastí Frankovky lze nalézt v DAC oblastech Leithaberg DAC, Mittelburgenland DAC, Eisenberg DAC, Rosalia DAC a Rust. Zweigelt je však ve vinařské oblasti Neusiedlersee DAC a také v oblasti Rosalia. Bílá vína jsou převážně ve vinařské oblasti Leithaberg DAC.

Nejprodávanější vína

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

Je Vám 18 a více let?

Potvrďte prosím svůj věk.